Rzecznik PiS o referendum ws. relokacji migrantów

0
rzecznik Bochenek
Fot. Facebook: Prawo i Sprawiedliwość
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek powiedział, że odpowiedzialna władza musi reagować na proponowane przez Komisję Europejską rozwiązania dotyczące relokacji migrantów. W rozmowie z dziennikarzami w Sejmie zwracał uwagę, że temu ma służyć zapowiedziane referendum w tej sprawie. “Nam zależy na tym, aby obywatele mieli poczucie, iż każda władza – niezależnie od tego, jaka partia będzie rządziła – zawsze będzie gwarantowała im to, iż ta przymusowa, zła polityka relokacyjna nie będzie w Polsce realizowana” – powiedział.

Rafał Bochenek dodał, że Prawo i Sprawiedliwość na taką politykę Unii Europejskiej się nie godzi oraz, że jest “gwarantem, że taka polityka w Polsce nie będzie prowadzona”. “Referendum ma stworzyć podstawę prawną (…), aby żadna władza, jaka by ona nie była, nigty tej złej polityki nie wdrażała” – powiedział.

Dwa tygodnie temu, przy sprzeciwie Polski i Węgier, kraje unijne przyjęły tak zwany pakt migracyjny. Zapisano w nim zasadę warunkowości – albo kraje zgodzą się na relokację migrantów docierających na południe Europy przez Morze Śródziemne, albo będą płacić około 20 tysięcy euro za każdą nieprzyjętą osobę. 

Polska krytykuje ten zapis i domaga się, aby tą kwestią zajęli się przywódcy unijnych krajów na szczycie, bo tam decyzje są podejmowane jednomyślnie. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaproponował, aby Polacy wypowiedzieli się na ten temat w referendum. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!