PLL LOT na plusie. 100 milionów złotych zysku w 2022 roku

0
460
Polskie Linie Lotnicze LOT USA Chicago Kraków
Fot. Facebook: PLL LOT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że w 2022 roku spółka wypracowała ponad 100 milionów złotych zysku netto. Narodowy przewoźnik zawdzięcza to 8 milionom przewiezionych pasażerów i przychodom przekraczającym 8 miliardów złotych. 

W minionym roku narodowy przewoźnik uruchomił szereg nowych kierunków. Pasażerowie mogli po raz pierwszy polecieć z Warszawy bezpośrednio do Mumbaju, Kairu oraz Baku. Do stałego rozkładu siatki po długiej przerwie powrócił także Pekin. PLL LOT łączy Polskę z Europą Środkowo-Wschodnią, jak również Ameryką i Azją. W sezonie letnim samoloty PLL LOT wykonywały blisko 50 rejsów do USA tygodniowo. Przewoźnik wskazuje, że dobre wyniki osiągnęły także połączenia z Tel Awiwem oraz Stambułem. LOT zamknął 2022 rok liczbą 167 połączeń – to loty regularne, jak i czartery. 

Przedstawiciele linii wskazują, że zysk udało się wypracować mimo że LOT stał się jedną z linii lotniczych najbardziej dotkniętych przez wojnę na Ukrainie. Na skutek działań wojennych anulacji uległo 11 połączeń obsługiwanych przez LOT. W związku z koniecznością omijania strefy dotkniętej konfliktem, rejsy długodystansowe w kierunku Azji, w zależności od trasy, wydłużyły się nawet o ponad 2 godziny. W przypadku niektórych lotów na krótkim dystansie pasażerowie podróżują aktualnie średnio od 10 do 30 minut dłużej. Spółka odbudowuje się też po okresie ograniczeń i zawieszenia działalności operacyjnej na skutek pandemii COVID-19, która doprowadziła do największego kryzysu w całej historii lotnictwa cywilnego.

Ostateczne wyniki PLL LOT zostaną podane po zakończeniu badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta, co nastąpi w drugim kwartale tego roku. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!