Punkty rekrutacyjne na dworcach PKP

0
182
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Na 14 największych dworcach PKP powstaną punkty informacyjno-rekrutacyjne Wojska Polskiego.Prezes Polskich Kolei Państwowych Krzysztof Mamiński podpisal umowę z pułkownikiem Mirosławem Brysiem szefem Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.


Krzysztof Mamiński wyjaśniał, że to kolejny etap zacieśniania współpracy PKP z Wojskiem Polskim. “Popierając i inicjatywę tworzenia silnej armii, stawia my do dyspozycji Wojska Polskiego nasza przestrzeń, nasze możliwości informacyjne, bo jesteśmy zobowiązani by robić wszystko, żeby Rzeczypospolita była bezpieczna i wolna”


Pułkownik Mirosław Bryś wyjaśniał, że na dworcach kolejowych żołnierze będą przyjmować zgłoszenia od osób, które chcą zasilić polską armię – w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. “W ramach mobilnych punktów rekrutacyjnych będziemy przekazywali informacje o Wojsku Polskim, zachęcali do wstępowania w jego szeregi i zwiększania liczebności. To będzie miało istotny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa naszego państwa” – zaznaczył.


Podpisana umowa dotyczy także zacieśnienia współpracy w zakresie operacyjnym, wymiany informacji o zagrożeniach między PKP a Wojskiem Polskim i wspólnych szkoleń.


Od kwietnia, kiedy zaczęła funkcjonować Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa, złożono ponad 19 tysięcy wniosków o jej odbycie, a podstawowy kurs w ramach tej służby ukończyło ponad 9 tysięcy osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!