Odznaczenia z okazji Dnia Eudukacji

0
przemyslaw czarnek konsulat
fot.js
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że nauczyciele zasługują na zdecydowanie wyższe wynagrodzenia, niż te, które otrzymują. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, minister wręczył odznaczenia państwowe, medale, nagrody i tytuł Profesora Oświaty kilkudziesięciu pracownikom oświaty z całego kraju.


Zwracając się do odznaczonych, minister Przemysław Czarnek wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie, poza planowanymi na nowy rok podwyżkami, możliwe będą kolejne wzrosty wynagrodzeń dla nauczycieli. “Potrzeba jeszcze większych nakładów na wynagrodzenia dla nauczycieli. Potrzeba wzrostu państwa wynagrodzeń po to, żebyście państwo otrzymywali wynagrodzenie, które nie tylko będzie państwa satysfakcjonowało, ale które będzie przyciągało młodych ludzi do tego zawodu. Jestem przekonany, że jeśli tylko sytuacja uspokoi się, to jesteśmy w stanie, również w kolejnych miesiącach nowego roku kalendarzowego, te wynagrodzenia podnosić” – dodał minister.


Szef resortu edukacji złożył też życzenia z okazji przypadającego na jutro Dnia Edukacji Narodowej. “Życzę Państwu, żeby we wszystkich szkołach panowała radość z faktu, że polska młodzież, polscy uczniowie otrzymują to, co jest dla nich najważniejsze – bardzo dobrą edukację, przy pomocy najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych. I wychowanie, które z polskiego ucznia będzie czyniło nowoczesnego, otwartego na świat Polaka – Patriotę” – dodał Przemysław Czarnek.


Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest na mocy Karty Nauczyciela od 1982 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!