Medyczny autobus z Wrocławia trafi na Ukrainę

0
183
Fot. wroclaw.pl/mpk wrocław
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wrocławskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przekazało Ukrainie autobus z asortymentem medycznym. Pojazd trafi do ukraińskich żołnierzy w obwodzie zaporoskim.

Do przekazania autobusu doszło przed budynkiem ambasady Ukrainy w Warszawie. Ambasador Wasyl Zwarycz podziękował wrocławskiemu MPK za gest solidarności wobec jego kraju. “My jako naród i rząd ukraiński bardzo doceniamy to wsparcie ze strony Polski, ze strony zwykłych Polaków, którzy z odruchu serca pomagają nam przeciwstawić się temu wrogowi, Rosji, która dokonuje tych zbrodni terrorystycznych wobec nie tylko Ukrainy, ale wobec całego cywilizowanego świata, opartego na zasadach prawa międzynarodowego” – podkreślił dyplomata.

Prezes MPK we Wrocławiu Krzysztof Balawejder powiedział, że ukraińscy żołnierze walczą także o nasze bezpieczeństwo, a stolica Dolnego Śląska jest szczególnie zaangażowana w pomoc wschodniemu sąsiadowi. “Historia Wrocławia, Lwowa jest ściśle ze sobą powiązana, dlatego Wrocław ma szczególne zobowiązania w stosunku do ukraińskich przyjaciół, dlatego jesteśmy tutaj, dlatego cały czas na wrocławskich tramwajach powiewają ukraińskie flagi, dlatego cały czas zatrudniamy uchodźców z Ukrainy, dostosowujemy do nich nasz sprzęt, żeby czuli się u nas jak u siebie w domu. W tych działaniach nie poprzestaniemy, niczego się nie wystraszymy, głęboko wierzę, że jutro, pojutrze wspólnie będziemy świętować zwycięstwo” – powiedział prezes MPK Wrocław.

Wraz z autokarem na Ukrainę pojadą również dwie palety zaopatrzenia medycznego, przekazane przez fundację WROC ma MOC. Dzięki temu transportowi do jednostki z Enerhodaru trafią apteczki, bandaże, opaski, kompresy i inne artykułu służące do udzielania pierwszej pomocy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!