Nowy Prezes KRRiT

0
155
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Maciej Świrski został przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wyboru w drodze głosowania dokonano na pierwszym posiedzeniu nowo powołanych członków Rady. Na zastępcę przewodniczącego KRRiT wybrano Agnieszkę Glapiak.


Nowa kadencja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rozpoczęła się formalnie 3 października wraz z powołaniem do tego gremium Marzeny Paczuskiej -Tętnik i Hanny Karp. Obecnie Rada pracuje w składzie: Marzena Paczuska -Tętnik, Hanna Karp, Agnieszka Glapiak – powołana przez Sejm 15 września, Maciej Świrski – powołany przez Sejm 15 września i Tadeusz Kowalski, powołany przez Senat 4 sierpnia.
Zgodnie z artykułem 7. ustawy o radiofonii i telewizji, kadencja członków Krajowej Rady trwa 6 lat, licząc od dnia powołania ostatniego członka.


Maciej Świrski jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, kształcił się także na Uniwersytecie Wisconsin w Milwaukee oraz na studiach typu MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania imienia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na przełomie lat 80. i 90 zaczął prowadzić własną działalność gospodarczą. Od 1996 działał w branży teleinformatycznej i marketingowej, był specjalistą sprzedaży i właścicielem przedsiębiorstwa.


W latach 2006-2009 jako członek zarządu Polskiej Agencji Prasowej był odpowiedzialny za piony finansowy, techniczny i internetowy. Od 2013 do 2015 był ekspertem i rzecznikiem prasowym kandydata na premiera Piotra Glińskiego, później doradzał mu jako ministrowi kultury. Powołany na członka Rady Dyplomacji Historycznej przy Ministrze Spraw Zagranicznych.


W latach 2017-2018 zajmował stanowisko wiceprezesa Polskiej Fundacji Narodowej. Został także członkiem, a we wrześniu 2020 przewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej.


Maciej Świrski prowadził także działalność publicystyczna i społeczną. Został członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, współpracował z Klubem Ronina, prowadził własny blog i kanał w serwisie YouTube. Opublikował jedną książkę oraz kilkaset tekstów ukazujących się w prasie i Internecie, dotyczących głównie tematyki tożsamościowej, politycznej, historycznej i medialnej. Utworzył domeny internetowe pokrzywdzeni.pl, umożliwiającą publikację dokumentów osób, którym IPN przyznał status pokrzywdzonych, oraz dogadajciesie.pl, apelującą o powstanie koalicji PiS-PO.


Angażował się także w działalność licznych organizacji społecznych, między innymi Obywatelskiego Ruchu Kontroli Wyborów i Internet Society Poland. W roku 2012 założył Redutę Dobrego Imienia, która za statutowy cel stawia sobie ochronę Polski na drodze prawnej i informacyjnej. W ramach tej działalności między innymi wytaczał procesy autorom publikacji używającym określenia „polskie obozy zagłady”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!