Polska: jutro rozpoczyna się nabór wniosków w programie Dobry Start

0
145
Fot. gov.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od jutra będzie można składać wnioski w programie Dobry Start. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Jak zaznacza ministerstwo rodziny i polityki społecznej, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Według szacunków ze świadczenia skorzysta około 4,4 miliona uczniów.

Szefowa resortu Marlena Maląg powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że świadczenie przysługuje na dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne uczące się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Wnioski o świadczenie dobry start można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, przez portal [email protected], bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe.

Przyjmowaniem wniosków o świadczenie Dobry Start, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą tego świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Jak informuje resort, wniosek o świadczenie może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny lub faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej, składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wnioski można składać do 30 listopada.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!