MSZ: Rosja powinna zostać całkowicie odizolowana od społeczności międzynarodowej

0
130
Fot. SparkChronicles
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że Rosja powinna zostać całkowicie odizolowana od społeczności międzynarodowej i gospodarki. Rosyjska agresja na Ukrainę była jednym z tematów spotkania szefa polskiej dyplomacji z jego fińskim odpowiednikiem Pekką Haavisto w Helsinkach.

Minister Zbigniew Rau podkreślił, że Rosji nie można postrzegać jako partnera. Według niego rosyjska inwazja na Ukrainę rozmontowała bezpieczeństwo w Europie, a obecne sankcje nałożone na ten kraj są niewystarczające. “Musimy kontynuować naszą pracę nad nowym pakietem środków ograniczających” – dodał.

Minister spraw zagranicznych Finlandii Pekka Haavisto podziękował z kolei Polsce za solidarność z Ukrainą i wsparcie uchodźców. Przypomniał, że Finlandia przyjęła ponad 20 tysięcy osób uciekających przed wojną w Ukrainie i przygotowuje siódmy pakiet wsparcia wojskowego. “Zobowiązaliśmy się przeznaczyć 70 milionów euro na odbudowę Ukrainy. Mamy nadzieję, że rozpocznie się wkrótce” – przypomniał szef fińskiej dyplomacji.

Innymi tematami rozmów były postanowienia szczytu NATO w Madrycie, obecna sytuacja w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz jej przyszłość, a także relacje dwustronne.

Minister Zbigniew Rau spotkał się też w Helsinkach z prezydentem Saulim Niinistö oraz minister do spraw europejskich i aktywów państwowych Tytti Tuppurainen.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!