Ambasador M.Brzezinski o pomocy dla Ukrainy i obecności wojsk USA w Polsce

0
Brzezinski
Fot. pl.usembassy.gov
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ambasador Stanów Zjednoczonych Mark Brzezinski powiedział, że działania Polski i Polaków na rzecz pomocy dla Ukrainy są inspiracją dla całego świata.

W swoim przemówieniu w ambasadzie USA w Warszawie Mark Brzeziński podziękował za zaangażowanie Polaków we wszelkie formy wsparcia dla Ukrainy.

“Dla Polaków, to co się teraz dzieje, to jest odpowiednik roku 1939. Polacy robią niezwykłe rzeczy. W imieniu prezydenta Bidena i całego narodu amerykańskiego dziękuję całej Polsce. To jest bezpośrednie przesłanie skierowane na wasze ręce w imieniu prezydenta Bidena” – powiedział Mark Brzezinski.

Ambasador przypomniał również obietnicę przywódcy USA dotyczącą stałej obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Zaznaczył, że umiejscowienie w Poznaniu stałego dowództwa 5. Korpusu armii USA oraz przygotowanie dodatkowych magazynów broni dla wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce pokazuje to przejaw solidarności Ameryki z Polską.

Decyzję o utworzeniu w Polsce stałego dowództwa 5. Korpusu armii USA zapowiedział wczoraj podczas szczytu NATO prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Będzie się też prawdopodobnie wiązać ze zwiększeniem amerykańskiego personelu w Polsce.
Podczas szczytu w Madrycie zdecydowano również, że NATO wyśle kolejne wojska na wschodnią flankę w Europie. Sojusz znacznie zwiększy też swoje siły szybkiego reagowania.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!