Polska: program “Mieszkanie Bez Wkładu Własnego”

0
Fot. gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ministerstwo rozwoju i technologii oraz Bank Gospodarstwa Krajowego przedstawiły szczegóły dotyczące programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego. Jest on przeznaczony dla osób, które stać na spłatę kredytu, ale nie mają środków na taki wkład. 

Juliusz Tetziaff z Departamentu Mieszkalnictwa Ministerstwa Rozwoju powiedział, że kredyt mogą otrzymać osoby, które spełniają określone kryteria. 

Kredytobiorca oraz członkowie jego gospodarstwa domowego nie mogą być właścicielami innego mieszkania, chyba że w skład gospodarstwa domowego wchodzi dwoje albo więcej dzieci. W takim przypadku mogą łącznie posiadać jedno inne mieszkanie, jednak nie większe niż 50 metrów kwadratowych, gdy dzieci jest dwoje, 75 metrów kwadratowych, gdy dzieci jest troje, i 90 metrów kwadratowych, gdy dzieci jest czworo. Dla rodzin posiadających pięcioro lub więcej dzieci limitu metrażowego już nie ma. 
Ze spłaty rodzinnej może skorzystać kredytobiorca gwarantowanego kredytu mieszkaniowego, którego gospodarstwo domowe powiększy się w okresie tej spłaty o drugie albo kolejne dziecko (20 tysięcy złotych gdy o drugie, oraz 60 tysięcy, gdy jest to trzecie lub kolejne dziecko). W dniu spłaty nie będzie można być właścicielem innego mieszkania niż zakupione z wykorzystaniem gwarantowanego kredytu mieszkaniowego.

Bank Gospodarstwa Krajowego oferuje gwarancje wkładu własnego do 100 tysięcy złotych w formie kredytu. Gwarancja nie może być niższa niż 10 procent wartości nieruchomości i nie wyższa niż 20 procent tej wartości. Okres spłaty kredytu, to minimum 15 lat. Prowizja to jeden procent wartości gwarancji, najwyżej tysiąc złotych. 

Jednym z kryteriów udziału w programie Mieszkanie Bez Wkładu Własnego jest też cena mieszkania. Limitem jest tak zwana wartość odtworzeniowa ogłaszana przez poszczególnych wojewodów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!