POLSA ogłasza konkurs dla dzieci Moje kosmiczne wakacje

0
428
Fot. Facebook: POLSA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) ogłosiła kolejny konkurs dla dzieci pod hasłem “Moje kosmiczne wakacje”. Agencja czeka na prace uczniów szkół podstawowych z całego kraju.

Prace można nadsyłać indywidualnie oraz w 2-4 osobowych zespołach – mówi Agnieszka Gapys z zespołu prasowego Polskiej Agencji Kosmicznej. POLSA czeka na prace, które będą nawiązywały do trzech kategorii: 10 lat POLSY w Europejskiej Agencji Kosmicznej, wehikuł czasu czyli moja przyszła kariera w sektorze kosmicznym oraz wakacyjna obserwacja nieba.

POLSA czeka na prace do 5 października. Mogą być realizowane różnorodna techniką. Dzieci mogą wykorzystywać zarówno techniki plastyczne, muzyczne jak i literackie. Agencja zostawia tu dowolność i liczy na kreatywność młodych twórców. 

Inspiracji do tworzenia prac można szukać m.in. na stronie POLSY. Jest tu specjalna zakładka poświęcona działalności Agencji oraz informacje związane z dokonaniami polskich astrofizyków, badaczy kosmosu i naukowców.

Wiadomości związane z kosmosem i jego eksploracją będą też zamieszczane na profilu POLSY w mediach społecznościowych. Konkurs “Moje kosmiczne wakacje” wspierają m.in. Biuro Edukacji Kosmicznej oraz Centrum Nauki Kopernik oraz Stowarzyszenie.  
Szczegóły regulaminu, a także formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Agencji www.polsa.gov.pl.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!