M.Błaszczak – liczę na otrzeźwienie przywódców Francji i Niemiec po wizycie w Kijowie

0
Fot. Twitter: Mariusz Błaszczak
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział w Brukseli, że liczy na otrzeźwienie przywódców Francji i Niemiec po ich wizycie w Kijowie. Szef MON wyraził opinię, że to Niemcy zbudowały siłę militarną Władimira Putina. „Poprzez uzależnienie się od dostaw surowców energetycznych Rosji. Najpierw Nord Stream 1 i potem Nord Stream 2, który mam nadzieję, że nie zostanie ukończony.

Ale gazociąg Nord Stream zbudował zdolności armii rosyjskiej” – powiedział minister Błaszczak. Dodał, że najważniejsze, by Polska liczyła przede wszystkim na siebie, rozwijała zdolności Wojska Polskiego i solidarność w ramach NATO. „My tacy jesteśmy. To jest polityka prezydenta Andrzeja Dudy i rządu. Konsekwentnie będziemy wzmacniali Wojsko Polskie” – dodał. 

Do Kijowa oprócz prezydenta Francji i kanclerza Niemiec pojechali dziś także premier Włoch oraz prezydent Rumunii. Szef MON był pytany, czy pojawiły się sugestie, by ktoś z Polski znalazł się w tym gronie. Mariusz Błaszczak przypomniał, że prezydent Andrzej Duda był w Kijowie dwukrotnie. W ukraińskiej stolicy byli też premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!