Prezydent A.Duda zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu 2022

0
Fot. prezydent.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda zaprasza do udziału w Narodowym Czytaniu 2022. W tym roku – roku romantyzmu polskiego – uczestnicy wspólnie oddadzą się lekturze “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, dzieła które dało początek nurtowi w kulturze polskiej.
Wydano je w 1822 roku w Wilnie i, jak przypomina prezydent, to zbiór wierszy młodzieńczych, a jednocześnie bardzo dojrzałych i przełomowych dla literatury w Polsce, dających inspiracje do walki z zaborcami o wolną Rzeczpospolitą. Andrzej Duda podkreślił, że “romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu”.

 Prezydent wyraził również nadzieję, że tegoroczne Narodowe Czytanie da wyraz temu, jak ważne dla Polski i Polaków były i są dzieła Adama Mickiewicza. “Wierzę, że wspólna lektura utworów naszego narodowego wieszcza na nowo ukaże fenomen polskiego romantyzmu i wzbogaci jubileuszowe obchody o ważną refleksję nad naszą kulturą i historią. Chciałbym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie jeszcze bardziej umocniło jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie” – napisał w specjalnym przesłaniu Andrzej Duda.

Do udziału w Narodowym Czytaniu 2022 można zgłosić się przez internet na stronie www.prezydent.pl. Finał akcji odbędzie się w sobotę 3 września.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!