M. Przydacz: potrzebna jest stała obecność wojsk USA w Polsce

0
155
Fot. Twitter: Embassy of Poland U.S.
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że Polska popiera przyjęcie do NATO Szwecji i Finlandii. Podczas wizyty w Waszyngtonie wiceminister oświadczył, że rosyjska inwazja na Ukrainę pokazuje, iż potrzebna jest stała obecność wojsk USA w Polsce.

Wiceminister Marcin Przydacz bierze udział w odbywającym się w Waszyngtonie spotkaniu liderów Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Jednym z tematów rozmów jest kwestia wzmocnienia wschodniej flanki NATO. „Sytuacja bezpieczeństwa w Europie środkowej i wschodniej pogorszyła się na skutek rosyjskiej agresji. Tym bardziej potrzebna jest trwała, stała obecność amerykańska” – mówił. Marcin Przydacz dodał, że słyszy coraz więcej głosów poparcia polskich postulatów w tej sprawie. Wiceminister zaznaczył jednak, że kierunkowe decyzje będą zapadać podczas szczytu NATO w Madrycie. 

Odnosząc się do kwestii przyjęcia Szwecji i Finlandii do NATO, Marcin Przydacz przypomniał, że Polska jest za polityką otwartych drzwi do paktu. „Im więcej członków NATO, tym bezpieczniej będziemy się czuć w naszej części świata. My jako Polska popieramy procesy rozszerzania NATO. Mam nadzieję, że w przyszłości także na inne państwa” – oświadczył wiceminister. 

Marcin Przydacz dodał, że w Waszyngtonie bardzo doceniana jest pozytywna rola Polski we wspieraniu Ukrainy i pomocy uchodźcom.

Jutro Marcin Przydacz spotka się z przedstawicielami Departamentu Stanu i Narodowej Rady Bezpieczeństwa przy Białym Domu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!