Polska: od dziś można ubiegać się o dopłaty do nawozów

0
400
Fot. Facebook: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rolnicy mogą od dziś ubiegać się o dopłaty do zakupionych nawozów. Wnioski w tej sprawie należy kierować do najbliższych oddziałów terenowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Poza wnioskiem, rolnicy mogą dołączać kopie paragonów i faktur potwierdzających zakup towaru, choć nie jest to wymagane.

Dopłaty będą przysługiwały do 50 hektarów upraw w danym gospodarstwie. Na ten cel z budżetu państwa przeznaczonych będzie 3,9 miliarda złotych. Pomoc tego rodzaju jest możliwa w całej Unii Europejskiej, ale Polska uruchomi ją jako pierwsza – zapowiedział wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. “Maksymalny limit pomocy wynosi do 500 złotych na hektar użytków rolnych i do 250 złotych na hektar użytków zielonych. W tym limicie rolnicy powinni się mieścić. To jest niespotykana skala pomocy, jaka jest stosowana. Jest to jedyna na taką skalę pomoc w Europie – żadni inni rolnicy we Wspólnocie Europejskiej póki co nie mają takiego wsparcia w tym zakresie. Być może inne kraje pójdą naszym śladem, jednak póki co, takich przypadków nie ma” – dodał szef resortu rolnictwa.

Dopłaty będą przysługiwać do nawozów zakupionych między 1 września poprzedniego roku, a 15 maja bieżącego roku.
Wzory wniosków o dopłaty znajdują się między innymi na stronie internetowej Agencji – gov.pl/web/arimr. Dokumenty należy złożyć do 16 maja.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!