Polska: synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu

0
210
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu w południowej i południowo – wschodniej części kraju. W górach może dosypać do 40 centymetrów śniegu, natomiast na pozostałym obszarze – do 20 centymetrów. 

Jak powiedziała Ewa Łapińska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mocniej prószy w województwach: podlaskim, mazowieckim, na północy lubelskiego, w łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim i na południu wielkopolskiego. Synoptyk dodała, że w wielu regionach ma padać do niedzieli. ”Na południowym wschodzie może spaść do 20 centymetrów śniegu, jednak z uwagi, że będzie on szybko topniał, trudno mówić o wysokości pokrywy śnieżnej, co innego w górach, gdzie wzrośnie ona mniej więcej o 40 centymetrów”, mówiła Ewa Łapińska. Najbliższa noc będzie zimna, na drogach może być ślisko.

“Temperatura, szczególnie na wschodzie kraju i w obszarach podgórskich, spadnie poniżej zera. Wystąpi oblodzenie, mimo silniejszego wiatru, który będzie wysuszał nawierzchnię dróg i chodników, to trzeba uważać, by się nie pośliznąć” – ostrzegała Ewa Łapińska.  

Do soboty najsilniej będzie wiało w północnych częściach województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Porywy wiatru mogą zbliżać się do 75 kilometrów na godzinę. W niedzielę z północy zacznie napływać kolejny, tym razem nieco cieplejszy front atmosferyczny. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!