Wizyta J.Bidena w Polsce – reakcje amerykańskich mediów

0
728
Fot. The Hill
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Media w Stanach Zjednoczonych szeroko relacjonują wizytę Joe Bidena w Polsce. Informacje i komentarze o wizycie prezydenta USA w Warszawie i jego przemówieniu na Zamku Królewskim trafiły na pierwsze strony gazet i czołówki programów informacyjnych. Amerykańskie media eksponują mocne słowa Joe Bidena pod adresem Rosji i Władimira Putina.

„To być może najważniejsze przemówienie jego prezydentury” – tak wystąpienie na Zamku Królewskim określił znany prezenter CNN Wolf Blitzer, który wizytę Joe Bidena relacjonował z Warszawy. Dziennikarz wskazał na słowa Bidena, że Putin nie może pozostać u władzy i przypomniał, że tego samego dnia prezydent USA nazwał rosyjskiego przywódcę rzeźnikiem. 

Dziennik Washington Post określił wystąpienie prezydenta USA mianem mocnego. Gazeta zauważa jednak, że słów o konieczności odejścia ze stanowiska prezydenta Rosji nie było w przygotowanym tekście przemówienia i że nawet doradcy Joe Bidena byli nimi zaskoczeni. Washington Post ocenił, że było to najbardziej konfrontacyjne i agresywne przemówienie amerykańskiego prezydenta na temat Rosji od czasów Ronalda Reagana. 

Dziennik Wall Street Journal zwraca uwagę, że wojnę na Ukrainie Joe Biden przedstawił jako element starcia demokracji z autorytaryzmem. 

New Jork Times napisał, że w „płomiennym” przemówieniu Biden zdecydowanie potopił Rosję i nie szczędził ostrych słów pod adresem Putina nazywając działania prezydenta Rosji nieprzyzwoitymi, brutalnymi i cynicznymi a jego uzasadnienie inwazji na Ukrainę kłamstwem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!