Poczta Polska wyemitowała znaczek w geście solidarności z Ukrainą

0
Fot. Facebook: Poczta Polska
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Do obiegu trafił wyemitowany przez Pocztę Polską znaczek pocztowy “Jesteśmy z wami!”. To wyraz solidarności z Ukrainą. Grafika przedstawia dwie ściskające się dłonie – jedną w barwach Polski, drugą w barwach Ukrainy. Znaczek trafi do 3 milionów adresatów. Zaprezentowano go w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Wiceminister tego resortu Szymon Szynkowski vel Sęk mówił o symbolicznym i realnym znaczeniu dłoni podanej Ukrainie i podkreślał zaangażowanie Polaków w pomoc uchodźcom. Jak mówił, do tej pory Polacy wyciągnęli dłoń do ponad 2 milionów obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną.

Jak dodał Szymon Szynkowski vel Sęk, polską solidarność i uściśniętą dłoń widać w wielu polskich rodzinach, które przyjęły uchodźców pod swój dach, wyciągnięte dłonie wolontariuszy, które przekazują chleb czy wodę, widać w wielu punktach pomocowych, solidarność widać w działaniach samorządów, władz lokalnych, instytucji państwa polskiego i dyplomacji – wymieniał wiceszef szef MSZ.

Prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot mówił, że znaczek jest wyrazem wsparcia nie tylko Poczty Polskiej, ale i całego polskiego społeczeństwa oraz symbolem wielkiego odruchu serca. Dlatego znaczek jest znaczkiem obiegowym, a nie kolekcjonerskim, stąd jego duży nakład – wyjaśnił. Jak dodał, wkrótce będzie najczęściej używanym w Polsce znakiem uiszczenia opłaty, podkreślając solidarność z Ukraińcami.  

Poczta Polska poinformowała dzisiaj, że przesyłki z pomocą humanitarną dla Ukrainy spoza Unii Europejskiej, kierowane do chełmskiego magazynu POL-CEL do 30 czerwca nie będą podlegać w Polsce należnościom celno-podatkowym ani opłacie pocztowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!