Polska: posłanki PiS-u o Polskim Ładzie

0
Polski Ład
Fot. gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Posłanki Prawa i Sprawiedliwości – Anita Czerwińska i Anna Wargocka powiedziały, że wprowadzenie zmian podatkowych w Polskim Ładzie było konieczne. Jak mówiły podczas briefingu prasowego w Sejmie, chodzi o to, by system podatkowy w Polsce był bardziej sprawiedliwy.

Teresa Wargocka mówiła, że nie może być tak, by osoby o niższych dochodach ponosiły większe obciążenia podatkowe, osoby lepiej zarabiające – mniejsze. “Dotychczasowy system podatkowy był bardzo niesprawiedliwy i jest bardzo trudny do zmiany, gdyż budzi to opór” – mówiła. Dodała, że 54 procent Polaków ma dochody do 4 i pół tysiąca złotych, a średnia emerytura to 2600 złotych brutto. 

Posłanka Wargocka powiedziała, że należało też zająć się kwestią wysokości składki zdrowotnej, którą “również nierówno byli obciążeni obywatele”. Jak mówiła, “pracownik zarabiający rocznie 100 tysięcy złotych płacił około 9 tysięcy złotych. “Pracodawca, który miał dochody pięć razy większe, płacił składkę o połowę mniejszą” – wyliczała. Dodała, że pojawiające się przy okazji wprowadzania Polskiego Ładu “pewne nieścisłości” są na bieżąco wyjaśniane, monitorowane i poprawiane. “Nie mogliśmy nie wprowadzić Polskiego Ładu, nawet teraz w sytuacji covidowej, ponieważ to właśnie Polski Ład, w całym swoim szerokim programie, nie tylko podatkowym, to jest odpowiedź rządu na ten stan gospodarki światowej, polskiej po covidzie” – mówiła.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska powiedziała, że posłowie PiS-u są bardzo zaangażowani w informowanie na temat wprowadzanych zmian związanych z Polskim Ładem. “Jesteśmy w stałym dialogu z naszymi wyborcami i wszystkimi, którzy mają swoje uwagi” – mówiła. Dodała, że ewentualne uchybienia są natychmiast korygowane. “Jeśli będzie taka potrzeba, na pewno odpowiemy na to odpowiednią legislacją” – zaznaczyła.

Polski Ład to społeczno-gospodarczy program przygotowany przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Jedną z najważniejszych zmian jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych oraz progu dochodowego do 120 tysięcy złotych. 

Elementami programu jest również rodzinny kapitał opiekuńczy oraz rozwiązania pozwalające na szybszą budowę domów do 70 metrów kwadratowych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!