Donald Tusk wraca do polskiej polityki

1
937
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były premier, szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk wraca do polskiej polityki. Będzie pełnił obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. W warszawskiej Hali Global Expo zakończył się zjazd Rady Krajowej PO.

Donald Tusk zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami tuż po zakończeniu zjazdu Rady, że będzie chciał współpracować ze wszystkimi partiami opozycyjnymi. “Nie będę się nikomu narzucać, ale najważniejsze jest umieć z przedstawionych przez partie opozycyjne projektów zbudować priorytety i zrobić z tego priorytety polityczne, które umożliwią wygranie wyborów” – mówił Donald Tusk. Doprecyzowując obecną strukturę partii Donald Tusk podkreślił, że jest pełniącym obowiązki szefa PO do czasu wyborów. Na następnej radzie krajowej partii ustalony zostanie precyzyjny kalendarz, a we wrześniu odbędą się statutowe wybory w regionach – wyjaśnił Tusk. “Dzięki wspaniałomyślności i odwadze Borysa Budki ja zastąpię go w fotelu przewodniczącego” – mówił Tusk. Dodał, że ta propozycja została dziś przyjęta z niekłamanym i chyba autentycznym entuzjazmem.

Donald Tusk zapowiedział też, że rozpocznie objazd kraju. W poniedziałek ma się pojawić w województwie zachodniopomorski.
Szef PO Borys Budka ogłosił, że przekazuje stery w partii byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi tuż po rozpoczęciu zjazdu Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej. W rozmowie z dziennikarzami Budka zaznaczył, że do objęcia sterów w PO przekonał Tuska dobrymi argumentami. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Wielu polskich komentatorów jest zadowolonych, że Tusk ponownie obejmuje kierownictwo PO i że ułatwi to odsunięcie PiS od władzy. Jest to bez sensu. Tusk odchodząc do Brukseli zostawił PO w rękach Szetyny i Kopacz, którzy absolutnie nie są jakimiś liderami. Ułatwiło to PiS przejęcie władzy i realizowanie wizji Polski J.Kaczyńskiego. Tusk jest częściowo za to odpowiedzialny i nic tego nie zmieni. Sama propaganda mówiąca, że za wszystko co złe odpowiada Kaczyński i PiS nie wystarczy do przejęcia władzy. Trzeba przedstawić sensowny program nie tylko dla “elit” w wielkich ale także dla ludzi na prowincji. Nie wiem czy Tusk i PO są do tego zdolni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!