Polska: Laureaci 13. plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Muzeum Historii Polski ogłosiło laureatów 13. plebiscytu “Wydarzenie Historyczne Roku”. Plebiscyt organizuje Muzeum Historii Polski, we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Jednym z patronów medialnych plebiscytu jest Polskie Radio. Ideą plebiscytu jest wyróżnienie różnorakich inicjatyw związanych z promowaniem polskiej historii i uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku.


W kategorii “Wystawa” najwięcej głosów internautów zdobyła ekspozycja “Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz” przygotowana przez Instytut Solidarności i Męstwa imienia Witolda Pileckiego. Wystawa została zaprezentowana z okazji otwarcia placówki Instytutu w Berlinie, są na niej pokazane między innymi raporty Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu KL Auschwitz, czy maszyna szyna szyfrująca Enigma.
W kategorii “Edukacja i multimedia” internauci uznali za najciekawszą stronę internetową “Powstańcy Śląscy” stworzoną przez Archiwum Państwowe w Opolu i Archiwum Państwowe w Katowicach. Na stronie znalazły się oryginalne materiały archiwalne związane z historią powstańców śląskich. Strona składa się z 4 zakładek: “Edukacja”, “Znajdź powstańca”, “Oparte na faktach”, “Wirtualny album”.
Z powodu pandemii ogłoszenie wyników plebiscytu odbyło się bez udziału twórców wydarzeń, nagrody Muzeum Historii Polski wręczy laureatom we wrześniu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!