Służby badają okoliczności rozmowy A. Dudy z fałszywym szefem ONZ

0
Twitter: Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wszczęto dochodzenie w sprawie rozmowy prezydenta RP z Rosjaninem, który dodzwonił się do Andrzeja Dudy podając się za sekretarza ONZ Antonio Guterresa. Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że sprawa rozmowy jest badana przez służby. Nagranie z niej zostało opublikowane w internecie.

“Z dotychczasowych ustaleń wynika, że połączenie rosyjskich rozmówców z Prezydentem RP poprzedził kontakt z pracownikiem Stałego Przedstawicielstwa RP w ONZ. Jeden z pracowników Przedstawicielstwa pozytywnie zweryfikował prośbę o rozmowę, którą następnie skierowano do Kancelarii Prezydenta” – przekazał rzecznik w komunikacie. Zaznaczył, że “okoliczności działania” pracownika Przedstawicielstwa są badane przez służby.

Rosjanie, którzy stoją za nagraniem rozmowy z fałszywym sekretarzem ONZ, wcześniej dzwonili do prezydentów innych państw, także do celebrytów i piłkarzy. Część krytyków zarzuca im powiązania z Kremlem.

Prezydenta Andrzeja Dudę pytali między innymi o sytuację związaną z koronawirusem w Polsce, o ruchy LGBT i politykę historyczną względem Rosji. Rozmówca wspominał także o piciu polskiej wódki.

W trakcie rozmowy zorientowałem się, że coś chyba jest nie tak. Sekretarz Generalny nie wymawia aż tak dobrze słowa ‘żubrówka’, choć głos był bardzo podobny” – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!