Polska: P. Jabłoński o zakupie F-35

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wiceminister Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński powiedział, że samoloty F-35 w sposób znaczący zapewnią Polsce bezpieczeństwo. Wiceszef dyplomacji podkreślił znaczenie umowy na zakup myśliwców piątej generacji, którą dziś rząd podpisze z USA.
 Wartość kontraktu to ponad 4,5 miliarda dolarów. Jak mówił w Polskim Radio 24 wiceszef dyplomacji, Polska mogłaby zapłacić mniej, gdyby wcześniej – za rządów PO-PSL – wzięła udział w procesie badawczym. “My otrzymaliśmy taką propozycję od Stanów Zjednoczonych, ale z jakichś powodów nie bylismy tym zainteresowani. Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć, że to był wielki błąd” – powiedział wiceminister Paweł Jabłoński. 

 Paweł Jabłoński podkreślił, że myśliwce F-35 są obecnie najbardziej zaawansowanymi samolotami świata, które znacznie zwiększą siłę defensywną Polski i zapewnią jej bezpieczeństwo. Dodał, że zakup myśliwców F35 to dla Polski sprawa strategiczna i powinna być ponad podziałami politycznymi.

Po południu szef MON Mariusz Błaszczak w dęblińskiej “Szkole Orląt” podpisze dokumenty, na podstawie których kupimy 32 wielozadaniowe samoloty F-35. W uroczystości weźmie też udział zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Andrzej Duda.
Finalizację umowy o zakupie samolotów, poprzedziły miesiące negocjacji, także dotyczące ceny. 

 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!