Muzeum Chopina czeka na milionowego zwiedzającego

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie czeka na milionowego zwiedzającego. Milionowy bilet zostanie wykupiony prawdopodobnie jutro (w sobotę) przed południem. 

Jak mówi rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Piotr Wojciechowski, na szczęśliwca będą czekały m.in. upominki w postaci wydawnictw instytutu, dostanie pamiątkową grafikę oraz zostanie oprowadzony po muzeum przez przewodnika. 
Muzeum Fryderyka Chopina 1 marca będzie świętować dziesięciolecie istnienia. “Milion zwiedzających w tym czasie, to bardzo duża publika” – podkreśla rzecznik. “Obowiązują nas restrykcje konserwatora zabytków, bo muzeum mieści się w barokowym pałacu Gnińskich. Dlatego musimy ograniczać liczbę zwiedzających do 70 osób w ciągu godziny. Stąd milion zwiedzających w ciągu 10 lat jest dla nas bardzo dobrym wynikiem” – dodaje Piotr Wojciechowski

W Muzeum Fryderyka Chopina przechowywana jest największa na świecie kolekcja pamiątek związanych z życiem i twórczością wybitnego polskiego kompozytora. Placówka jest zaliczana do najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. 

 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!