Prezydent Duda o reformie sądownictwa

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda podkreślał na spotkaniu z górnikami potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości. Prezydent i premier Mateusz Morawiecki spotkali się z górnikami w katowickim “Spodku” podczas tradycyjnej Karczmy Piwnej.

 

 Andrzej Duda mówił, że naprawa wymiaru sprawiedliwości jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i koniecznością. Andrzej Duda podkreślał, że najważniejszą sprawą jest zdefiniowanie roli sędziów: “musi być twardo powiedziane kim są sędziowie i jaka jest ich rola w społeczeństwie. Mają nas wszystkich rozliczać z przestrzegania prawa, a w przypadku łamania karać, to wymaga wielkiej odpowiedzialności, rozwagi i myślenia o człowieku”.

 Prezydent Andrzej Duda mówił, że sędziowie muszą czuć też szczególną odpowiedzialność. “Ludzie patrzą na was jak się zachowujecie, jak żyjecie, czy przestrzegacie prawa i czy jeżeli się zdarza w waszym środowisku, że ktoś prawa nie przestrzega czy są wobec niego wyciągane konsekwencje. Tego cały czas w Polsce ogromnie brakuje”. 

 Prezydent Duda wyjaśniał, że Izba Dyscyplinarna SN powstała właśnie dlatego, by sędziowie oceniali zachowania sędziów “pokazując, że środowisko sędziowskie jest odpowiedzialne”.

Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że należy sprzeciwić się tym, którzy próbują zniszczyć instytucje powołane do kontroli sędziów i zarazem zarzucił sędziom niechęć do wprowadzenia zmian w swoim środowisku. Prezydent zaapelował też do górników, by popierali reformowanie wymiaru sądownictwa.

Karczma Piwna to tradycyjne spotkanie Zarządu “Solidarności” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i górników.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!