Polska: coraz więcej dzieci objętych programem “Rodzina 500 Plus”

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Coraz więcej dzieci korzysta z rządowego programu “Rodzina 500 Plus”. Jak zaznaczyła w rozmowie z IAR minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, programem objętych jest już ponad 6 milionów 800 tysięcy dzieci. Od początku istnienia programu, czyli od 1 kwietnia 2016 roku, do tej pory wsparcie wyniosło ponad 92 miliardy złotych. Minister podkreśliła, że w budżecie państwa na ten rok, na program “Rodzina 500 Plus” zabezpieczono ponad 40 miliardów złotych. Przypomniała, że w ubiegłym roku trafiło do polskich rodzin trafiło z programu ponad 30 miliardów złotych. 

Według minister Marleny Maląg, program przyczynił się do podniesienia godności rodziny – wzmocnił je i nadał priorytet. . Jest również kołem zamachowym polskiej gospodarki. Minister przyznała, że jest to potężna inwestycja, ale jest bardzo potrzebna dla naszego kraju. 
Marlena Maląg przypomniała, że początkowo program bez kryterium dochodowego obejmował tylko pierwsze dziecko w rodzinie. Od lipca 2019 roku został rozszerzony i obejmuje wszystkie dzieci bez względu na dochód 

Minister Marlena Maląg zapewniła, że rząd nie planuje żadnych zmian w programie, gdyż w obecnym kształcie jest on optymalny.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!