“Golf na obcasach” – podsumowanie wydarzenia

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W minioną sobotę odbyła się druga edycja wydarzenia”Golf na obcasach” organizowanego przez Polskie Radio 1030 i telewizję Polvision, we współpracy z Polish American Golf Club. Dochód z imprezy, która odbyła się w Blackstone Golf Club w Marengo, zasilił konto fundacji Dar Serca. Dzięki sponsorom i darczyńcom udało sie uzbierać ponad 14 tysięcy dolarów.  

– Ten rok, tak samo jak poprzedni, jest trudny dla fundacji “Dar Serca”. Z powodu epidemii koronawirusa, wiele imprez nie może się odbyć, przez co fundacja nie może prowadzić zbiórek pieniędzy. Cieszę się, że możemy w ten sposób pomóc. Przy tym mamy fantastyczną zabawę i wspaniale spędzony czas- mówi Jola Santocka, szefowa Polskiego Radia 1030 i telewizji Polvision. 

Od wielu lat w pomoc fundacji angażuje się również Polish American Golf Club. 

– Cały czas wspomagamy “Dar Serca”. Zaangażowalismy się w pomoc fundacji jeszcze w czasach, kiedy miała swoją siedzibę na Jackowie. Bardzo się cieszymy, bo na turnieju pojawiło się więcej osób niż w pierwszej edycji. Ponadto gramy na jednym z najlepszych pól golfowych w okolicy, więc uczestnicy mają świetną zabawę- mówi Adam Kieta, prezes PAGC. 

– Jesteśmy zawsze tam, gdzie jest Polonia i tam, gdzie coś się dzieje. Cieszymy się, że możemy wesprzeć ten szlachetny cel, czyli pomoc chorym dzieciom. Jesteśmy zadowoleni również z tego, że po tak długim okresie, znów możemy się zintegrować, porozmawiać i nawiązać bezpośrednie kontakty- mówi Robert Radkowski z Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.  

W turnieju wzięło udział około 80 osób. 

Pierwsze miejsce zajęli: Anna Jaroszek i Mark Bidus, drugie- Alicja i Marian Waliczek, natomiast trzecie przypadło parze w składzie: Michelle Lebiecki i Tanner Obal. 

Zwycięska para otrzymała kryształowy pantofelek. 

– W golfa zaczęłam grać rok temu, po śmierci najlepszego kolegi mojego syna, który uwielbiał ten sport. Co roku robimy akcję Andrew Strong Foundation i zbieramy pieniądze na stypenia dla uczniów. Gram dzięki temu chłopcu. Stwierdziłam, że chcę wesprzeć polską imprezę i fundację “Dar Serca”. Dla Andrew dałam z siebie wszystko. Jak zobaczyłam  tę nagrodę, pantofelek, to bardzo chciałam ją wygrać. Nie mogę w to uwierzyć, że mi się udało. Andrew, to dla Ciebie! – mówi wzruszona Anna Jaroszek. – Mam nadzieję, że będę mogła uczestniczyć w imprezie co roku i zachęcę swoje koleżanki, z którymi gram w lidze – dodaje. 

– Razem stworzyliśmy wspaniałą drużynę. Ania gra bardzo dobrze, robi duże postępy. W golfie chodzi o to, aby chciec grać, a nie aby umieć grać – mówi Mark Bidus. 

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie wsparcie sponsorów, którymi byli: Golf Mill Ford, Golf Mill Chevy, Dream Med Spa oraz Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, Archer Gold, B&M Auto Collision, Polamer.  Dodatkowo wiele osób prywatnych i firm dołożyło swoją cegiełkę sponsorując dołki golfowe i nagrody, a sieć sklepów Shop and Save Market przygotwała pyszny lunch dla wszystkich uczestnikó imprezy oraz bajkowy tort na jej zakończenie.

– My jako rodzina Golf Mill Chevy i Golf Mill Ford bardzo się cieszymy, że mogliśmy sponsorować to szczytne wydarzenie, jakim jest “Golf na obcasach”. Cieszymy się, że możemy pomagać dzieciom – mówi Robert Basiewicz reprezentujący Golf Mill Ford i Golf Mill Chevy. 

Golf Mill Chevy kilka tygodni temu otworzył swój nowy salon w Niles. 

– Bardzo serdecznie zapraszamy. Nasi pracownicy mówią również po polsku. Zachęcam do tego, aby przyjść i na żywo obejrzeć wszystkie samochody – zaprasza Robert Basiewicz. 

Podczas imprezy zebrano 14 tysięcy 445 dolarów. Pieniądze trafią na konto Fundacji “Dar Serca”. 

– W turnieju wzięło udział 40 par. Bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie. Widzimy uśmiechy na twarzach, wszyscy są zadowoleni i radośni, więc to wielki sukces- mówi Izabela Rybak, założycielka Fundacji Dar Serca. – Oprócz tego, że mamy radość z grania w golfa, pomagamy chorym dzieciom – dodaje Anna Piotrowska, dyrektor Fundacji Dar Serca. 

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia:  Dar Serca, PAGC, Polskie Radio, Polvision, Andrzej Baraniak

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!