Rishi Sunak: przegraliśmy te wybory, biorę odpowiedzialność za porażkę

4
Fot. X: Rishi Sunak
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Brytyjski premier, lider Partii Konserwatywnej Rishi Sunak przyznał, że jego ugrupowanie przegrało wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii.

Jak mówił, teraz rozpocznie się proces przekazywania władzy zwycięskiej Partii Pracy. Jak dodał, zadzwonił już do lidera Labourzystów z gratulacjami. Rishi Sunak podkreślił, że władza przejdzie w inne ręce w sposób pokojowy, z dobrą wolą po obu stronach”.

Rishi Sunak mówił, że teraz przyjdzie czas na refleksję nad wynikiem wyborów. “Obywatele Wielkiej Brytanii wydali dziś otrzeźwiający werdykt. Jest dużo spraw wymagających refleksji. Biorę odpowiedzialność za tę porażkę. Zwracam się teraz do wielu dobrych, ciężko pracujących kandydatów Konserwatystów, którzy dziś przegrali mimo ogromnego wysiłku w kampanii wyborczej i przywiązania do swoich lokalnych wspólnot. Im wszystkim mówię: przepraszam” – powiedział.

Według sondaży exit poll Partia Pracy wygrała wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii ze znaczną przewagą. Prognoza mówi, że Partia Pracy może liczyć na 410 mandatów. Dawałoby to jej większość 170 mandatów, o osiem mniejszą niż ta, którą mógł pochwalić się Tony Blair u progu ery New Labour, kiedy to lewica rządziła w latach 1997-2010.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

4 COMMENTS

 1. Czy jest jakaś istotna różnica pomiędzy Partią Pracy i Torysami? Torysi od dawna byli “ukrytą” partią socjalistyczną (fake conservatives), a obecni zwycięzcy są otwartymi socjalistami. Tak więc nie będzie jakiejś istotnej zmiany polityki Wielkiej Brytanii. Dowodzi to, że co ileś tam lat wiele krajów musi na własnej skórze przekonać się, że socjalizm tworzy problemy, które później bezskutecznie rozwiązuje i najbardziej cierpią z tego powodu wyborcy. Obecnie w USA niektórzy proponują kandydaturę M. Obama na prezydenta USA. Sondaże (nie wiadomo na ile prawdziwe) są bardzo optymistyczne dla M.Obama i wg nich powinna wygrać zdecydowanie z Trumpem. Kolejny dowód, że Amerykanie zapomnieli jak nieudane były rządy B.Obamy, a jedyny sukces jaki odniósł to zapewnił sobie dostęp do towarzystwa “elit” artystycznych z hollywood i wiele intratnych kontraktów. Obecnie Obamowie są właścicielami trzech rezydencji. Jaki to ma wpływ na zmiany klimatu o który tak troszczył się Barak Obama jako prezydent?

 2. “jak nieudane były rządy B.Obamy”
  *
  Zrób sobie wykres (wątpię czy potrafisz) np. bezrobocia od stycznia 2000 do stycznia 2020 to zobaczysz, że niskie (4-6%) bezrobocie za Busza Młodszego pod koniec jego kadencji odwróciło trend i zaczęło szybko rosnąć. Busz oddał władzę z rosnącym bezrobociem około 8%. Obama odziedziczył ten trend, który osiagnął maksimum w rok po rozpoczęcoi kadencji Obamy na poziomie 10%. Dzieki polityce Obamy od stycznia 2010 bezrobocie zaczęło spadać i na koniec jego 8 lat osiagnęło 4.7% z tendencja spadkową. Trump odziedziczył ten dobry trend, on sam niczego nie musiał zmieniać. Minimum Trumpa przed pandemia to było raptem 3.5%
  *
  Policzmy szybkość spadania bezrobocia za Obamy i za Trumpa, styczeń do stycznia.
  *
  Obama
  01_2010 do 01_2017 (9.8% – 4.7%) / 7lat = 0.73%/rok
  *
  Trump
  01_2017 do 01_2020 (4.7% – 3.6%) / 3lata = 0.37%/rok
  *
  Czyli za Obamy bezrobocie spadało DWA RAZY SZYBCIEJ niż za Trumpa.

 3. Tera ja:
  .
  1. Obama “odziedziczyl” po Bushu gospodarke w kiepskim stanie:
  .
  A) budget federalny wyczerpany : 8 lat dwoch wojen , Irak i Afganistan.
  .
  B) kryzys sektora finansowego spowodowanego subprime loans
  .
  C) inflacja za Busha 2.8%, za Obamy 1.4% za Trumpa 1.9%
  .
  D) w ostatnim roku administracji Busha, USA weszly w recesje.
  .
  2.Obama wyprowadzil kraj z recesji, zazegnal kryzys sektora finansowego, obnizyl bezrobocie.
  .
  3. Trump “odziedziczyl” kraj w dobrym stanie. Gospodarka na dobrym poziomie.
  .
  4. Biden “odziedziczyl” kraj po Trumpie kraj wyczerpany pandemia, z

 4. Kontynuuje:
  .
  4. Biden “odziedziczyl” kraj po Trumpie kraj wyczerpany pandemia z poczatkiem gigantycznej inflacji, czesciowo spowodowanej drukowaniem przez Trumpa pieniedzy (zasilki podczas pandemii), niestety Biden kontynuowal dodruk pieniedzy…
  .
  5. Inflacja za Bidena juz sie zmniejsza, Bank Federalny bedzie niedlugo zmniejszal stopy procentowe. Ceny wielu produktow spadaja.
  .
  6. Rekordowo niska stopa bezrobocia za Bidena.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!