V.Orbán o decyzji TSUE: nie damy się szantażowi brukselskich biurokratów

0
Orban
Fot. Bloomberg
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Węgierski premier odniósł się do dzisiejszej decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który ukarał ten kraj kwotą dwustu milionów euro, plus milion euro za każdy dzień niewdrożenia orzeczenia. Nazwał ją skandaliczną i nie do przyjęcia.

Premier Viktor Orbán dzisiejszą decyzję Trybunału w Luksemburgu skomentował na swoim profilu w portalu społecznościowym. Według niego wyrok pokazuje, że dla brukselskich biurokratów ważniejsi są nielegalni migranci niż ich europejscy obywatele.

Do sprawy odniósł się również szef kancelarii węgierskiego premiera Gergely Gulyás. „Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej okazał się zbyt tchórzliwy, aby wydać postanowienie w czasie kampanii wyborczej, ale od tygodni wiedzieliśmy, że on zapadnie. Jest on skandalicznie sprzeczny z prawem unijnym i węgierską konstytucją. Taki wyrok nie mógłby zostać wydany w normalnym sądzie.” – powiedział Gergely Gulyás.

Węgry dostały 200 milionów euro kary za brak zmian w prawie azylowym. Dodatkowo będą płacić milion euro za każdy dzień zwłoki przy ich uchwalaniu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!