Trzy tematy węgierskich narodowych konsultacji

0
Orban
Fot. Bloomberg
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Na dzisiejszym posiedzeniu węgierskiego parlamentu rząd Viktora Orbána skonkretyzował o co będzie w najbliższym czasie pytać społeczeństwo w narodowych konsultacjach. Będą pytania dotyczące wojny na Ukrainie, węgierskiej gospodarki a także polityki migracyjnej.

Kolejne narodowe konsultacje zostały zapowiedziane kilka dni temu przez premiera Węgier Viktora Orbána. Dziś w czasie szybkich interpelacji w parlamencie przedstawiciel rządu skonkretyzował o co będą pytać Węgrów. Pierwsza kwestia to sprawa wojny i pokoju i chybione zdaniem węgierskiego rządu sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji. Od rozpoczęcia napaści Rosji na Ukrainę Viktor Orbán mniej lub bardziej otwarcie sprzeciwia się kolejnym pakietom sankcji.

Drugi pakiet pytań związany będzie z ograniczeniami jakie na węgierską gospodarkę nakłada rząd w związku z szalejąca inflacją. Zamrożone ceny prądu czy gazu dla ludności, a także zamrożone stopy procentowe dla kredytów hipotecznych zdaniem Komisji Europejskiej ograniczają wolność gospodarczą i powinny być zniesione, no co nie chce się zgodzić Budapeszt.

Ostatnią kwestią jest polityka migracyjna. Prawicowy rząd węgierski od początku kryzysu migracyjnego stoi na stanowisku ostrego podejścia do tego zjawiska i jako pierwszy zbudował na zewnętrznej granicy Unii mur.

Narodowe konsultacje nie mają mocy prawnej. Każdy obywatel bądź w internecie bądź pocztą może wysłać odpowiedzi na zadane pytania.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!