M.Morawiecki: od 8 lat rząd PiS buduje bezpieczną Polskę

0
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Od 8 lat rząd Prawa i Sprawiedliwości buduje bezpieczną Polskę – napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Szef rządu do wpisu załączył infografikę, na której przedstawione są działania polskich władz od 2016 roku. 

“Dziękujemy Wam za zaufanie! Ogrom pracy za nami, ale jeszcze więcej wyzwań przed nami! Zwyciężymy!” – podkreślił Mateusz Morawiecki. Wpis opatrzył hasłem #BezpiecznaPolska. 

Z infografiki dowiadujemy się, że w styczniu 2016 roku podniesiono płacę minimalną do tysiąca 850 złotych, w kwietniu wprowadzono program Rodzina 500 plus, w lipcu odbył się pierwszy szczyt NATO w Polsce i Światowe Dni Młodzieży. Od września wprowadzono bezpłatne leki dla seniorów powyżej 75 roku życia, a w listopadzie wprowadzono ustawę “Za życiem” – wsparcie dla kobiet w ciąży i polityki prorodzinnej.

Rok 2017 rozpoczął się wzrostem płacy minimalnej do dwóch tysięcy złotych, utworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej i zwiększeniem kwoty wolnej od podatku do sześciu tysięcy złotych. We wrześniu wprowadzono reformę edukacji likwidującą gimnazja, w październiku obniżono wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, a w listopadzie odbyło się zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego.
Styczeń 2018 roku to wzrost płacy minimalnej do 2 tysięcy 100 złotych i podniesienie kwoty wolnej od podatku do ośmiu tysięcy złotych.

W marcu uchwalono Prawo Przedsiębiorców z pakietu ustaw Konstytucji Biznesu. Październik to ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce.
Początek roku 2019 to wzrost płacy minimalnej do 2 tysięcy 250 złotych, w marcu wprowadzono program “Mama plus” i minimalnej emerytury, w czerwcu prezydenci USA i Polski podpisali deklarację o pogłębianiu współpracy wojskowej, w lipcu rozszerzono program 500 plus na każde dziecko, w sierpniu zniesiono podatek dochodowy dla osób poniżej 26. roku życia, a w październiku wprowadzono dodatek 500 plus dla seniora.

Rok 2020 rozpoczął się wzrostem płacy minimalnej do 2 tysięcy 600 złotych i Małego ZUS-u Plus. W sierpniu wprowadzony został bon turystyczny. Rok 2020 to też światowa pandemia Covid-19, w związku z czym rząd wprowadził pomoc dla przedsiębiorców w postaci programów 10 Tarcz finansowych i antykryzysowych 2020-2021.

Styczeń 2021 to podniesienie płacy minimalnej do 2 tysięcy 800 złotych. W lipcu wprowadzono program Dobry Start dla ucznia. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. W listopadzie przyjęto ustawę Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Od stycznia 2022 płaca minimalna wzrosła do 3 tysięcy 10 złotych, kwota wolna od podatku – do trzech tysięcy złotych, a próg dochodowy – do 120 tysięcy złotych, wprowadzono preferencje podatkowe dla rodzin wychowujących co najmniej czworo dzieci. Od stycznia można budować domy do 70 metrów kwadratowych bez pozwolenia, obniżono VAT do 0 procent na żywność, nawozy, gaz, do 5 procent na ciepło i do 8 procent na paliwo. Zamrożono taryfy na gaz.

W lutym zawarto ugodę pomiędzy Polską a Czechami w sporze o działalność kopalni węgla brunatnego Turów, w kwietniu wprowadzono embargo na węgiel z Rosji. W czerwcu obniżono podatek PIT z 17 do 12 procent. W lipcu weszły w życie wakacje kredytowe i połączono Orlen i Lotos. W sierpniu wprowadzono dodatek węglowy, we wrześniu otwarto przekop przez Mierzeję Wiślaną i zamrożono ceny prądu dla gospodarstw domowych.

Styczeń tego roku to wzrost płacy minimalnej do 3 tysięcy 490 złotych, w kwietniu wprowadzono pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych Covid-19 – Tarcza Antykryzysowa 9.0. W lipcu bezrobocie spadło do najniższego poziomu w historii – 5 procent. W lipcu płaca minimalna wzrosła do 3 tysiące 600 złotych, przyjęto uchwałę rządu o budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, wprowadzono też program Rodzina 800 plus. We wrześniu wprowadzono 14. emeryturę w wysokości 2 tysięcy 200 złotych netto, a w październiku podpisano umowę na budowę elektrowni atomowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!