Viktor Orbán: Bruksela chce obalić polski rząd

1
Orban
Fot. Bloomberg
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Węgierski premier Viktor Orbán powiedział dziś, że Bruksela czeka na wybory w Polsce i chce obalenia polskiego rządu. Dodał też, że Komisja Europejska jest winna Węgrom co najmniej trzy miliardy euro.

Premier Orban odniósł się do stosunków Polski z Unią Europejską. W cotygodniowym wywiadzie dla państwowego radia Viktor Orbán pytany był o możliwość przywrócenia Węgrom funduszy unijnych, które zostały zablokowane przez Komisję Europejską. Powiedział, że w Brukseli czekają na wynik wyborów w Polsce.

„Bruksela chce obalić polski rząd. Mają tam nadzieję, że po wyborach nadejdzie rząd lewicowy, wtedy Węgry będą pozostawione same sobie i będzie z nami łatwiej postępować” – powiedział Viktor Orbán.

Dodał, że jeśli spełni się taki scenariusz, to Polska odzyska wstrzymane przez Komisję Europejską fundusze, a Węgry nadal nie. Powiedział, że Unia Europejska jest w tej chwili winna Węgrom co najmniej trzy miliardy euro.

Komisja Europejska w ramach mechanizmu praworządności nie wypłaciła Węgrom pieniędzy z funduszu odbudowy, wstrzymano też dwie trzecie pieniędzy z tegorocznej transzy funduszu spójności.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. To jest putinowski pajac pajac z tej samej stajni co trump i kaczynski. Cel ich jest jeden – rozpieprzyc Unie Europejska aby Rosja stala sie znow potega

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!