Polska: liderzy Trzeciej Drogi przedstawili obietnice wyborcze

0
Fot. Facebook: Władysław Kosiniak-Kamysz

Walka z inflacją oraz inwestycje w zieloną energię to niektóre z obietnic wyborczych Trzeciej Drogi. Liderzy koalicji Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawili program wyborczy podczas zorganizowanego w Warszawie kongresu “Gospodarka, do przodu!”.
Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że walka z inflacją jest podstawowym celem. Wskazał, że dopiero po zwalczeniu tego zjawiska można obniżać stopy procentowe. Polityk dodał, że konieczne są również inwestycje w budownictwo i transport.

Szymon Hołownia obiecał, że w razie wygranej politycy Trzeciej Drogi zajmą się inwestycjami w zieloną energię. Podkreślił, że bez taniej, zielonej energii nie będzie spadku inflacji, inwestycji ani niższych rachunków gospodarstw domowych za prąd. Polityk stwierdził, że warunkiem przeprowadzenia tych inwestycji jest uwolnienie środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Przedstawiciele Trzeciej Drogi poinformowali też, że jednym z głównych postulatów ich koalicji są inwestycje w budownictwo oraz zwiększenie puli mieszkań. Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że uwolnienie terenów z Krajowego Zasobu Nieruchomości pozwoli na pozyskanie miejsc, gdzie można budować mieszkania. Natomiast Szymon Hołownia powiedział, że trzeba pomóc gminom w przygotowaniu terenu do inwestycji budowlanych.

Inne postulaty Trzeciej Drogi dotyczyły między innymi wprowadzenia dwóch niedziel handlowych w miesiącu, akademika za złotówkę oraz rodzinnego PITu w modelu francuskim, gdzie do rozliczenia wlicza się nie tylko małżonków, ale również wszystkie dzieci.
Trzecia Droga to koalicyjny komitet wyborczy PSL i Polski 2050.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!