Polska: Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło listy wyborcze

0
Fot. Twitter: PiS

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów w wyborach parlamentarnych. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która wystartuje z pierwszej pozycji w Legnicy, przedstawiła listę wyborczą komitetu w swoim okręgu. Podkreśliła, że kandydować będą doświadczeni, ale i nowi politycy. “Na tej liście są politycy którzy mają bardzo bogate doświadczenie, ludzie znani, rozpoznawalni i bardzo kreatywni w swoich środowiskach.” – powiedziała. 

Otwierający listę wyborczą w Warszawie minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, przedstawiając na konferencji prasowej kandydatów ugrupowania, podkreślał, że jesienne wybory są kluczowe dla losów kraju. “Dobraliśmy ta listę w sposób specjalny. Jest to lista mocna i bardzo zróżnicowana, reprezentująca różne wrażliwości, ale także różnie części naszego miasta. Są przedstawiciele wszystkich dzielnic Warszawy” – mówił. Dodał także, że to Polacy zadycydują, czy Polska ma nadal rozwijać się w sposób suwerenny, czy w sposób zależy. Na warszawskiej liście PiS są między innymi: Jarosław Krajewski, Sebastian Kaleta i Marek Jakubiak. 

“Jedynką” PiS w okręgu sieradzkim jest Joanna Lichocka. Posłanka powiedziała, że jej partia będzie walczyć o głosy w okręgu, w którym cztery lata wygrało. “Cztery lata temu mówiliśmy tutaj o inwestycjach dla Polski lokalnej, mówiliśmy o wspieraniu polskich rodzin, mówiliśmy o rozwojach tego terenu. Dziś możecie się państwo rozejrzeć. Nie ma gminy gdzie nie byłoby nowej inwestycji, nie ma rodzin, które nie uzyskałyby wsparcia i nie mogłyby uznać, że żyje im się lepiej.” – powiedziała posłanka. 

W okręgu podwarszawskim na liście jako pierwszy wystartuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

“Chcemy dokończyć to wszystko, co rozpoczęliśmy przez te dwie kadencje, a więc dokończyć wzmacnianie Polski na arenie międzynarodowej, dokończyć tworzenie silnego wojska polskiego” – mówił. Zaznaczył, że parti rządzącej zależy na tym, aby poziom życia w Polsce wzrastał. “Chcemy kontynuować rozwój gospodarczy. Nasz program przedstawimy niebawem, jest on rezultatem rozmów z Polakami, a także rezultatem tysięcy spotkań” – mówił.

W okręgu piotrkowskim otwierający listę partii rządzącej Antoni Macierewicz powiedział, że Piotrków Trybunalski jest jednym z najważniejszych historycznie, a także współcześnie ośrodków Polski. “Myślę, że wszyscy państwo zdajecie sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie ma ten okręg. To tutaj narodziła się demokracja (…) i struktura wymiaru sprawiedliwości.”- podkreślił.

Listę w Olsztynie prezentował otwierający ją minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, który mówił, że kandydaci PiS to osoby z szerokim doświadczeniem. Na listach PiS z okręgu olsztyńskiego są między innymi Iwona Arent, Błażej Poboży, Jerzy Małecki i Olga Semeniuk-Patkowska. Drugie miejsce na liście zajmuje wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. 

W Bydgoszczy kandydatów PiS przedstawił szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, który startuje z pierwszej pozycji
Mówił, że region ten łączy tradycję i nowoczesność. 

Kacper Płazyński, lider na liście w Gdańsku, mówił, że kandydatów PiS do sejmu i senatu łączy patriotyzm. “Ten konserwatyzm, tradycję, to, jak należy traktować Polskę, to jest to, co przyświeca wszystkim kandydatom na listach, to jest to, co przyświeca nam w naszej działalności publicznej” – powiedział. Na liście z okręgu gdańskiego są między innymi wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin oraz poseł Tadeusz Cymański.

Z okregu lubelskiego listę do sejmu otwiera minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, który przedstawił kandydatów w tym okręgu. Mówił, że kandydaci PiS są gwarancją rozwoju zarówno dla Lubelszczyzny, jak i dla całej Polski “W ciągu ośmiu lat, przeciętna rodzina z dwójką dzieci z budżetu trzy i pół tysiąca ma dziś budżet osiem tysięcy czterysta. To jest przepaść” – powiedział.

Szef gabinetu politycznego prezesa PiS Michał Moskal, który startuje z drugiego miejsca, powiedział, że ubiega się o mandat z dwóch powodów. Wyjaśnił, że chodzi o kontynuację ośmiu lat rządów PiS, zwiększanie dochodów budżetu państwa i przekierowanie tych środków do obywateli, a także pokaznie, iż jest dalsza ścieżka rozwoju”.

Kandydatami z Lubelszczyzny do Senatu są z okręgu 14 Stanisław Gogacz, okręgu 15 Grzegorz Czelej oraz z okręgu 16 Lech Sprawka.
W okręgu łódzkim lider na liście wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podkreślał, że w ostatnich latach poziom życia Polaków wzrósł. “Idziemy do tych wyborów z niezwykle imponującym dorobkiem. Przede wszystkim w wymiarze społecznym i gospodarczym oraz w wymiarze bezpieczeństwa narodowego. Przez ostatnie osiem lat naszych rządów udało nam się w sposób bezprecedensowy w naszych dziejach zbliżyć z poziomem życia do państwa, które do tej pory stanowiły dla nas cel zupełnie nie osiągalny, do państw europy zachodniej” – mówił. Na liście PiS w Łodzi są między innymi minister rozwoju i technologii Waldemar Buda oraz Agnieszka Wojciechowska van Heukelom.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, minister zdrowia Katarzyna Sójka oraz sekretarz stanu w kancelarii premeira Jan Dziedziczak to pierwszych troje kandydatów do sejmu w okręgu kalisko- leszczyńskim. “Głęboko wierzymy, że Polska będzie się rozwijała tak, jak do tej pory”- powiedziała liderka listy minister Marlena Maląg. “Każdego dnia otwieramy inwestycje z programów strategicznych po to, by Polacy mogli się cieszyć tym dobrostanem, w jakim Polska się rozwija”- dodała. Kandydatami do senatu są rektor Akademii Kaliskiej prof. Andrzej Wojtyła z Kalisza oraz były wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk z Ostrowa. Kolejne miejsca do sejmu otrzymali obecni posłowie Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński i Piotr Kaleta.

W okręgu lubuskim wśród 24 nazwisk są posłowie, radni i liderzy lokalnych środowisk.”Porównując do listy Koalicji Obywatelskiej, mamy dużo bardziej merytoryczną i doświadczoną ekipę. Idziemy po zwycięstwo wyborcze” – mówił prezes i lider listy Marek Ast. “Sądzę, że podobnie jak cztery lata temu, wygamy nie ułamkami procentów, ale walczymy o piąty mandat i zdecydowane zwycięstwo w województwie lubuskim” – dodał. 

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło także kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu szczecińskim. 

Joachim Brudziński ze sztabu wyborczego partii powiedział, że “Gwarantem skutecznej polityki są osoby na liście, nie celebryci, nie osoby które są znane z tego, że sa znane, nie gwiazdy Pudelka. Jesteśmy w przeciwieństwem do swoich oponentów. Partią zakorzenioną w programie i wiarygodności”- mówił.

Na liscie PiS z okręgu szczecińskiego wystartuje między innymi Agnieszka Kurzawa, ubiegająca się o madat senatora. 

Jej zdaniem, są to najważniejsze wybory po 89 roku. “Musimy zrobić wszystko, żeby Polska rozwijała się i kontynuowała tę drogę, którą rozpoczeła Zjednoczona Prawica” – mówiła. W wyborach do Senatu Agnieszka Kurzawa będzie rywalizować między innymi z marszałkiem Tomaszem Grodzkim.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Wówczas Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!