Polska: KW PiS o jedynkach na listach wyborczych

0
Fot. Facebook: PiS

Komitet Wyborczy PiS przedstawił jedynki na okręgowych listach wyborczych. Prezes partii Jarosław Kaczyński otworzy listę PiS w okręgu kieleckim. Na konferencji, podczas której przedstawiono nazwiska osób z pierwszych miejsc na listach wyborczych, Jarosław Kaczyński powiedział, że PiS reprezentuje cały przekrój polskiego społeczeństwa. Podkreślił, że z uwagi na bliskość granicy, liderem listy w Chełmie będzie szef MSWiA Mariusz Kamiński. 

Pozostali liderzy to m. in. w okręgu legnickim marszałek Sejmu Elżbieta Witek, ze Śląska wystartuje premier Mateusz Morawiecki, w Lublinie Przemysław Czarnek, w Chrzanowie Rafał Bochenek. Marlena Maląg wystartuje z Kalisza. Ryszard Terlecki pojawi się na pierwszym miejscu na liście PiS w Nowym Sączu, Karol Bortniczuk w Płocku. W Bydgoszczy listę otwierać będzie Paweł Szrot, prezydencki minister.

Krzysztof Szczucki z Centrum Legislacji Rządu będzie startował z pierwszego miejsca w Toruniu. W Łodzi listę PiS otworzy szef MSZ Zbigniew Rau, w Piotrkowie Trybunalskim Antoni Macierewicz, w Sieradzu Joanna Lichocka, w Krakowie Małgorzata Wassermann. W Wałbrzychu pierwsze miejsce na liście będzie miał poseł Marcin Gwóźdź. Poseł Mirosława Stachowiak-Różecka przewodzi liście PiS we Wrocławiu, a Marek Suski w Radomiu, w Warszawie minister kultury Piotr Gliński, a w obwarzanku warszawskim minister Mariusz Błaszczak. 

W Opolu na jedynce PiS pojawi się Paweł Kukiz, a Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Jacek Sasin zostanie liderem listy w Białymstoku, Kacper Płażyński w Gdańsku, a Piotr Mueller w Gdyni. W Poznaniu – minister Szymon Szynkowski vel Sęk. W Szczecinie jedynką będzie minister Marek Gróbarczyk.

Prezes PiS dodał, że na listach reprezentowani są zarówno parlamentarzyści, jak i osoby z rządu, które do tej pory nie miały doświadczenia w pracy sejmowej, ale mają duże doświadczenie w administracji. 

Rafał Bochenek, rzecznik PiS poinformował, że pełne listy okręgowe będą zaprezentowane w najbliższy weekend. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!