Illinois: przyjęto ustawę chroniącą mieszkańców w sprawach dot. opieki zdrowia reprodukcyjnego

1
262
Fot. Illinois Public Media
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Senat stanowy Illinois i Izba Reprezentantów przyjęły ustawę chroniącą prawa mieszkańców Illinois do otrzymywania opieki zdrowia reprodukcyjnego i poszerza do niej dostęp.

Prezydent senatu Don Harmon w oświadczenie stwierdził, że w Illinois prawa kobiet do podejmowania decyzji o swoich ciałach i opiece zdrowotnej są chronione. Napisał również, że legislacja, która przeszła dzisiaj, wzmacnia stan Illinois przed obecnymi i przyszłymi atakami tych, którzy chcą cofnąć zegar i zawrócić progres.

Ustawa osłoni mieszkańców Illinois przed akcjami prawnymi spoza stanu mającymi ścigać tych, którzy dostarczają, otrzymują, asystują w dokonywaniu aborcji, która jest legalna w Illinois.

Uniemożliwi nakładanie wyższych opłat przez ubezpieczycieli na pacjentów zmuszonych szukać usług poza siecią opieki z powodu moralnych obiekcji personelu medycznego co do tożsamości płciowej. Tego m.in. dotyczy zapis o “afirmacji płci” w usługach zdrowotnych.

Chroni profesjonalne licencje pracowników służby zdrowia, którzy wykonują zabiegi nielegalne w innym stanie, a które legalne są w Illinois.
Ustawa klaryfikuje, że pielęgniarki z zarejestrowaną zaawansowaną praktyką i asystenci lekarzy będą mogli wykonywać zabiegi aborcji.  
Ustawa jest gotowa do podpisu przez gubernatora JB Pritzkera.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Zdrowie reprodukcyjne? Amerykańskie “elity postępowe” umówiły się, że dziecko nienarodzone to nie jest dziecko, tylko coś co można otruć, rozszarpać i wyrzucić na śmietnik czyli mordować bez ograniczeń. Swego czasu naziści umówili się, że Żydzi, narody słowiańskie to nie są normalni ludzie, tylko niepotrzebne istoty, które można poddać eksterminacji. Dzisiaj w Izbie Reprezentantów wszyscy demokraci głosowali przeciw ustawie, która ma chronić dzieci, które przeżyły aborcję. Wg demokratów takim dzieciom nie wolno udzielać pomocy i powinny umrzeć. Barak Obama jako senator stanowy w IL także był przeciw ratowaniu takich dzieci. Analogie nasuwają się same.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!