Giorgia Meloni w Brukseli: nie jesteśmy marsjanami

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Nowa włoska premier Giorgia Meloni po raz pierwszy wzięła udział w unijnym szczycie w Brukseli. W briefingu dla włoskich dziennikarzy wyraziła nadzieję, że przeprowadzone rozmowy pozwolą przezwyciężyć uprzedzenia i niesprawiedliwe, negatywne opinie wobec niej i jej rządu.

Po wrześniowym zwycięstwie wyborczym koalicji centroprawicowej, we Włoszech i zagranicą pojawiły się obawy, że utrudni to współpracę Włoch z Unią Europejską. Wskazywano, że Giorgia Meloni wielokrotnie wyrażała się o Unii bardzo krytycznie. Zarzucano jej nacjonalizm i działalność w organizacjach postfaszystowskich.

Giorgia Meloni spotkała się przewodniczącymi Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. „Nie jesteśmy marsjanami. Jesteśmy ludźmi z krwi i kości, którzy wyrażają swoje opinie. Mam wrażenie, że moi rozmówcy chcieli ich wysłuchać” – zaznaczyła. Powiedziała, że były to szczere, otwarte i udane spotkania. Poruszyła w nich między innymi konieczność zmiany polityki wobec migracji i problem ochrony typowych włoskich produktów spożywczych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!