Premier M. Morawiecki: rząd PiS potroił wydatki na obronność

0
160
Fot. Facebook: Kancelaria Premiera
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w PZL Świdnik powiedział, że rząd Prawa i Sprawiedliwości potroił wydatki na obronność.
“Rok 2023 to potrojenie – a nawet więcej, licząc zakupy sprzętu wojskowego, które już realizujemy na całym świecie” – powiedział. Podkreślił, że bezpieczna Polska bierze się z bezpieczeństwa militarnego, obronnego, a ono jest możliwe tylko w oparciu o fundament bezpiecznych finansów publicznych. Premier powiedział też, że nie ma silnego państwa bez silnej armii, a silna armia może urosnąć tylko na fundamencie silnego, sprawnego od strony finansowej państwa polskiego.

Według niego, w sytuacji geopolitycznego zagrożenia polska armia musi mieć najnowocześniejsze technologie. Musi być skuteczna. Zaznaczył, że polska broń udowadnia dziś na Ukrainie swoją skuteczność, to broń wyprodukowana między innymi za pieniądze budżetowe.
Odpowiadając na pytania premier podkreślił, że będzie się domagał się od spółek Skarbu Państwa, aby ograniczały swoje nadzwyczajne, nadmiarowe zyski. “Nie może być nadmiarowych, nadzwyczajnych zysków spółek Skarbu Państwa, będziemy ograniczać maksymalnie, tak jak będziemy mogli koszty energii, nie tylko dla gospodarstw domowych, to już zrobiliśmy, ale także dla innych podmiotów, w szczególności dla szkół, szpitali, fundacji, dla innych podmiotów wrażliwych” – uzupełnił.

PZL “Świdnik”, który odwiedził premier, to firma zajmująca się produkcją samolotów i śmigłowców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!