J. Borrell: UE potępia rosyjskie okrucieństwo w mieście Izium

0
202
izyum Izium
Fot. Newsweek
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Unia Europejska potępia rosyjskie okrucieństwo w mieście Izium. “To nieludzkie zachowanie sił rosyjskich musi się natychmiast skończyć” – napisał w oświadczeniu wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych Josep Borrell.

Pod wyzwolonym z rąk Rosjan Iziumem, położonym w obwodzie charkowskim, Ukraińcy odkryli miejsce masowych pochówków. Nie wiadomo jeszcze, ile ciał się tam znajduje. Na miejscu rozpoczęły się ekshumacje. Ukraińcy szacują, że może tam być pochowanych ponad 400 osób.
Josep Borrell napisał, że Unia Europejska jest głęboko zszokowana tym odkryciem. “Potępiamy te okrucieństwa w najostrzejszych słowach” – podkreślił. Przypomniał też, że agresji Rosji pozostawia zniszczenia na całej Ukrainie, a w jej trakcie zamordowane zostały tysiące cywilów.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej zapewnił też, że Rosja, jej przywódcy polityczni i wszyscy zaangażowani w trwające naruszenia prawa międzynarodowego na Ukrainie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. “Unia Europejska wspiera wszelkie wysiłki w tym zakresie” – dodał.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!