Niemcy: były polityk SPD oburzony zachowaniem kanclerza Olafa Scholza

0
140
Fot. DW.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były polityk SPD Thilo Sarrazin stwierdził, że zwycięstwo Ukrainy zaskoczyłoby kanclerza Olafa Scholza w podobny sposób, w jaki zdziwił go upadek muru berlińskiego. W rozmowie z Polskim Radiem publicysta zaznaczył, że ruch “Solidarności” przeszkadzał SPD w budowaniu przyjaznych stosunków z Moskwą.

Według Thilo Sarrazina Niemcy nadal zamykają oczy na “ból, klęski i nieszczęścia” zadane im przez Związek Sowiecki. “Gdy wstępowałem do SPD, wyznawany przez nas antykomunizm dawał gwarancję zapanowania nad drzemiącymi wśród Niemców upiorami bolszewizmu. One odżyły na nowo w partyjnej młodzieżówce, której jednym z liderów był Olaf Scholz” – przypomniał publicysta.

Rozmówca Polskiego Radia zaznaczył, że obecni przywódcy SPD są kontynuatorami “historycznego kompromisu” z Rosją, w ich oczach niezbędnym do “podtrzymywania Europy w równowadze”. “Dlatego polski ruch Solidarności był solą w oku tych socjaldemokratów, którzy nie chcieli irytować Moskwy” – stwierdził Sarrazin.

Jego zdaniem kanclerz Olaf Scholz zachowuje się dziś łudząco podobnie. “Klęska Rosji na Ukrainie nie pasowałaby do jego koncepcji, tak jak kiedyś nie pasowała do niej erozja sowieckiego imperium” – stwierdził były berliński senator.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!