Były prezydent Francji o Putinie : doskonale opanował sztukę kłamania

0
100
Fot. en.kremlin.ru
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

“Władimir Putin doskonale opanował sztukę kłamania” – napisał były prezydent Francji François Hollande w swojej najnowszej książce, która trafiła dziś do francuskich księgarni. W eseju zatytułowanym “Bouleversements” – czyli “Przemiany” były szef państwa opowiada o rozmowach, które prowadził podczas swojej prezydentury ze światowymi przywódcami, między innymi z prezydentem Rosji.

François Hollande wspomina w swojej książce rozmowę z Władimirem Putinem na Kremlu w 2014 roku, po aneksji Krymu przez Rosję i wybuchu wojny w Donbasie. Były prezydent Francji, analizując osobowość Putina, oskarża go o kłamstwa i manipulacje. 

“Nie chodzi o kłamstwa przez przemilczenie czy o mijanie się z faktami, ale o ogromne kłamstwa, nieprawdopodobne, a przez to destabilizujące” – pisze François Hollande. “Te absurdalne, zdumiewające kłamstwa maja na celu jedynie zasianie wątpliwości u rozmówcy i odebranie mu mowy” – ocenia były lokator Pałacu Elizejskiego. Hollande tłumaczy, że Putin często wypowiada się w niekończących się dygresjach aby uniknąć merytorycznej dyskusji i blokować negocjacje.

Hollande stwierdza w swoim eseju, że w ciągu ostatnich lat “Putinowi udało się uśpić całą Europę”. Były prezydent Francji wezwał Unię Europejską do przebudzenia w obliczu zagrożenia ze strony Rosji. “Uważam, że Europa nie może pozostać w stanie, w jakim jest, zarówno w zakresie politycznym, energetycznym i gospodarczym, a szczególnie w zakresie militarnym” – napisał François Hollande.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!