Niemcy: kanclerz O. Scholz broni decyzji odejścia od energii jądrowej

0
Scholz
Fot. aa.com.tr
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kanclerz Olaf Scholz podtrzymał decyzję o stopniowym odejściu Niemiec od energii jądrowej. W Bundestagu zaznaczył, że jego rząd opracował długofalowy plan uniezależnienia się od Rosji, który pozwoli obejść się bez elektrowni jądrowych. Opozycja zareagowała oburzeniem.

Podczas debaty generalnej w parlamencie Olaf Scholz przypomniał, że w grudniu Niemcy uruchomią dwa terminale gazu skroplonego. Powiedział jeszcze o innych sposobach pozyskiwania energii.

“Nasze działania umożliwiły powrót do węgla, a także zapewnienie dostaw surowców z przyjaźniejszych nam krajów. Rozwiązaliśmy problem w tak szybkim tempie, że CDU nie zdążyła go zauważyć” – stwierdził.

Opozycyjna chadecja skrytykowała wcześniej decyzję Zielonych i SPD o stopniowej rezygnacji z energii jądrowej. Z niej wyłamała się jedynie współrządząca FDP. Niedawno wicekanclerz Robert Habeck ogłosił, że Niemcy przedłużą działanie dwóch elektrowni jądrowych tylko do kwietnia przyszłego roku.

“Upór Zielonych, którzy stracili kontakt z rzeczywistością, zaspokoił ich twardy elektorat, ale przestał robić wrażenie na milionach obywateli, skarżących się na rosnące ceny prądu. Jak chcecie im wytłumaczyć, że skazujecie Niemcy na bankructwo?” – zapytał retorycznie szef CDU Friedrich Merz.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!