Polska: rozmowa szefa MSZ z sekretarzem stanu USA

0
Fot. gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Aktualna sytuacja międzynarodowa oraz relacje polsko- amerykańskie były tematem rozmowy telefonicznej szefów dyplomacji Polski i Stanów Zjednoczonych- Zbigniewa Raua i Antony’ego Blinkena.  

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina, który towarzyszy polskiemu ministrowi spraw zagranicznych w Rumunii, powiedział, że rozmowa ta wpisuje się w serię roboczych konsultacji obu polityków. “Kontakty między Sekretarzem Stanu i ministrem stały się- wbrew temu co niektórzy w ubiegłym roku mówili- częstymi kontaktami roboczymi”- mówił. Dodał, że zbliża się wizyta ministra Zbigniewa Raua w Nowym Jorku na sesji generalnej Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych i ten temat także był poruszany podczas dzisiejszej rozmowy.

W Bukareszcie minister Rau spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Rumunii i podkreślił wzajemne wsparcie po agresji Rosji na Ukrainę. 

Szef polskiego MSZ wraz z ministrem spraw zagranicznych Portugalii wziął udział w Naradzie Dyplomacji Rumuńskiej. Sesja dotyczyła wpływu wojny na Ukrainie na bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO, a także skutki tej agresji dla regionu Morza Czarnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!