Wicekanclerz Niemiec: kryzys energetyczny jest też szansą

0
152
Fot. dw.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister gospodarki Niemiec Robert Habeck powiedział, że kryzys energetyczny w Europie jest nie tylko zagrożeniem, ale też szansą. Polityk Zielonych przebywał dziś z pierwszą oficjalną wizytą w Austrii po objęciu teki wicekanclerza.

Robert Habeck stwierdził, że szantaż gazowy Rosji przyspieszył proces wdrażania nowych rozwiązań. “Europa przechodzi trudny okres, ale nie jesteśmy bezsilni. Wreszcie doceniliśmy wartość odnawialnych źródeł energii” – zaznaczył.

W Berlinie słowa Roberta Habecka zostały odczytane jako próba złagodzenia sporu z opozycyjną CDU. Wcześniej jej liderzy zarzucili mu, że w związku z wiszącym nad Niemcami widmem kryzysu “roztacza apokaliptyczne wizje”.

W Wiedniu wicekanclerz Niemiec spotkał się między innymi z austriacką minister ochrony klimatu Leonore Gewessler. Politycy podpisali porozumienie, które ma ułatwić wzajemne wsparcie w przypadku niedoboru gazu. Dziennik “Frankfurter Allgemeine Zeitung” napisał, że po ataku Rosji na Ukrainę Austria i Niemcy znalazły się w podobnej sytuacji. “Oba kraje łączą nie tylko język i kultura, ale też prorosyjskie nastroje i ciepłe relacje z putinowskimi oligarchami” – czytamy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!