UK: raport nt. skandalu z molestowaniem dzieci w Telford

0
Fot. bbc.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ponad tysiąc ofiar na przestrzeni dekad i brak reakcji urzędników obawiających się oskarżeń o rasizm – tak skandal z molestowaniem dzieci w Telford opisuje raport końcowy komisji badającej wydarzenia w angielskim mieście.

Sprawcy, lub część sprawców, zostali już dawno skazani, ale teraz oficjalny raport mówi, że ofiar było więcej, niż początkowo myślano. Przynajmniej jedna z nich, Lucy, zginęła. Prześladowca podpalił jej dom. Szesnastolatka była w ciąży. Umarły też jej mama i siostra.

“Ofiary wspominały, jak dorośli mężczyźni zdobywali ich zaufanie, a potem zdradzali to zaufanie, traktując ofiary jak rzeczy” – stwierdził szef dochodzenia Tom Crowther. “Wykorzystywania nie badano. Powodem była nerwowość wokół kwestii pochodzenia etnicznego” – podkreślił. Większość sprawców w Telford miała korzenie w południowej Azji. Tom Crowther zastrzega jednocześnie, że w skali kraju przestępstw na tle seksualnym dokonują ludzie z różnych kręgów kulturowych, a utożsamianie jednej grupy z takimi czynami byłoby “niewątpliwym rasizmem”.

“Z całego serca przepraszamy ofiary za ból, którego zaznały” – czytamy w oświadczeniu rady miasta. Miejscowa policja zapewnia, że od czasu ujawnienia skandalu zreformowała procedury i stworzyła specjalną jednostkę do walki z takimi przestępcami.
Siedmiu sprawców zostało skazanych w 2013 roku. Według raportu wykorzystywanie dzieci trwało przynajmniej od lat osiemdziesiątych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!