Prezydent Ukrainy: Dziękuję premierowi B.Johnosonowi za wsparcie militarne

0
Fot. Yahoo!
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dziękuje brytyjskiemu premierowi Borisowi Johnosonowi za wsparcie militarne.
“Jestem wdzięczny premierowi Wielkiej Brytanii Borisowi Johnsonowi za przyznanie kolejnego ponad miliarda funtów na wsparcie bezpieczeństwa Ukrainy. Wielka Brytania jest najszym prawdziwym przyjacielem i strategicznym partnerem. Doceniamy konsekwentne wsparcie dla Ukrainy walczącej z rosyjską agresją”- napisał Wołodymyr Zełenski na Twitterze.

 Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosi dziś na szczycie NATO zwiększenie wsparcia militarnego dla Ukrainy. Rząd Wielkiej Brytanii zadeklarował pomoc wojskową dla Ukrainy w wysokości 1,2 miliarda dolarów. To prawie podwójny wzrost dotychczasowego wsparcia militarnego udzielonego Ukrainie przez ten kraj. 

W pakiecie znajdują się systemy obrony przeciwlotniczej, samoloty bezzałogowe, sprzęt do wojny elektronicznej, tysiące sztuk niezbędnego wyposażenia dla ukraińskich żołnierzy oraz drony. Brytyjski rząd oświadczył, że dodatkowy sprzęt jest pierwszym krokiem umożliwiającym Ukrainie przejście do ofensywy przeciwko rosyjskim siłom lądowym w celu przywrócenia suwerenności. 
Od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę Wielka Brytania przekazała już pomoc w wysokości prawie 3 miliardów dolarów. W ubiegłym tygodniu Wielka Brytania ogłosiła również nowy program szkoleniowy dla ukraińskich sił zbrojnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!