Polska: w Tarnowie odsłonięto pomnik Lecha Kaczyńskiego

0
498
Fot. Facebook: PiS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński odsłonił w Tarnowie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Rzeźba na marmurowym cokole stanęła na placu przed dworcem kolejowym. 

Jarosław Kaczyński mówił podczas uroczystości, że jego tragicznie zmarły brat i prezydent zrobił bardzo wiele dla Polski. “Bez niego nie moglibyśmy doprowadzić do tego, że dzisiaj Polska jest dużo sprawiedliwsza, dużo lepsza, dużo silniejsza niż była. Dziś jest broniona polska niepodległość, polska suwerenność, polska podmiotowość” – mówił prezes PiS. Dodał, że Lech Kaczyński “potrafił urzeczywistnić to, o czego pragnęły miliony Polaków”.  

Prezes PiS wyliczał zasługi Lecha Kaczyńskiego, gdy ten był ministrem sprawiedliwości. ,,Potrafił walczyć z lumpenproletariatem, z tą łobuzerią, która terroryzowała Polskę. Był pierwszy, który potrafił to zrobić”- podkreślił Jarosław Kaczyński.  

Brat tragicznie zmarłego prezydenta przypomniał, że Lech Kaczyński zginął w katastrofie rządowego samolotu w Smoleńsku. “To był zamach, to była zbrodnia tych samych, którzy dzisiaj mordują na Ukrainie”- mówił Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński podziękował tym, którzy przyczynili się do ustawienia pomnika.

W uroczystości wzięli udział politycy Prawa i Sprawiedliwości, m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy, ministrowie, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz parlamentarzyści PiS. Od 17.30 biorą udział w mszy świętej w Katedrze na Wawelu. Po niej złożą kwiaty i zapalą znicze przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich.

Spotkanie w Krakowie i Tarnowie odbywa się w 73. rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego. Dzień urodzin tragicznie zmarłego 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem prezydenta zbiegł się z miesięcznicą pogrzebu pary prezydenckiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!