M.Morawiecki: Europa zwycięża, gdy wspólnie wypracowujemy narzędzia przeciwdziałające rosyjskiej agresji

0
149
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

“Europa zwycięża, gdy wspólnie wypracowujemy narzędzia przeciwdziałające rosyjskiej agresji. Gdy jednak górę biorą krótkowzroczne i egoistyczne kalkulacje, wszyscy na powrót stajemy się zakładnikami przeszłości. Polska i Czechy idą razem w przyszłość” – napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze po polsko-czeskich konsultacjach międzyrządowych.

Premierzy Mateusz Morawiecki i Petr Fiala rozmawiali o energetyce, rozwoju infrastruktury, współpracy militarnej, a także rosyjskiej agresji na Ukrainę. Podczas konsultacji szef czeskiego rządu zapewnił, że Czechy przy pomocy Polski chcą jak najszybciej uniezależnić się od rosyjskich surowców. Petr Fiala mówił też m.in. o potrzebie rozwinięcia połączeń kolejowych z polskimi portami.
Po spotkaniu podpisano umowę o współpracy w dziedzinie obronności, a także porozumienie o współpracy pomiędzy polskim Ministerstwem Infrastruktury oraz Ministerstwem Transportu Czech w sprawie rozwoju połączeń transportowych, które łączą polskie porty morskie z czeskim terytorium.

Spotkanie w Pradze było siódmą turą polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych. Kolejne odbędzie się w Warszawie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!