Prezydent Słowacji wystąpiła w ukraińskim parlamencie

0
117
Fot. Telegram: Pravda Gerashchenko
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova przebywa z wizytą na Ukrainie. W Kijowie spotkała się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i wystąpiła przed Radą Najwyższą. Odwiedziła też Irpień i Borodziankę.

Informację o wizycie Zuzany Czaputovej na Ukrainie podała słowacka agencja prasowa TASR powołując się na biuro prasowe prezydent. Dotąd podróż słowackiej prezydent była objęta tajemnicą.

Zuzana Czaputova odwiedziła przed południem Borodziankę i Irpień, gdzie rosyjskie wojska dopuściły się zbrodni na ludności cywilnej. “To, że zdjęcia z wojny nie otwierają już serwisów informacyjnych nie oznacza, że cierpienie Ukraińców jest mniejsze. Na własne oczy widziałam ślady zniszczeń, jakie przynieśli tu rosyjscy żołnierze. Setki kilometrów stąd tysiące ukraińskich cywilów wciąż doświadcza tego zniszczenia. Wierzę, że ten koszmar się skończy, a Ukraina znów rozkwitnie” – napisała Czaputova w mediach społecznościowych.

W Kijowie słowacka prezydent rozmawiała z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i wystąpiła przed ukraińskim parlamentem. W jej planach jest też spotkanie z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!