Biuro Richarda Irvina o sytuacji dot. aresztowania narzeczonej polityka w 2021 roku

0
161
Fot. irvinformayor.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Biuro wyborcze burmistrza Aurory i kandydata na gubernatora Illinois, Richarda Irvina, odniosło się do informacji związanej z ubiegłorocznym aresztowaniem ówczesnej narzeczonej polityka. Laura Ayala-Clarke została zatrzymana przez policję z Aurora, za kopnięcie i uderzenie w brzuch osoby ochraniającej sklep z marihuaną. Według dziennikarzy Aurora Beacon-News i Chicago Tribune, w zredagowanym raporcie policji, można przeczytać o słowach Irvina, który miał powiedzieć, że zarzuty przeciwko Clarke „zostaną załatwione”. Biuro wyborcze burmistrza Aurory twierdzi, że informacja podana w opublikowanym raporcie nie jest kompletna. Sam Irvin przyznał, że mógł powiedzieć, że „zarzuty zostaną załatwione” ale w znaczeniu zapewnieniu Clarke pomocy prawnej, a nie „zamiecenia sprawy pod dywan”.

– „Powiedziałem jej konkretnie, żeby się nie kłóciła ani nie rozmawiała z policją na ten temat i że sprawa zostanie rozpatrzona w sądzie i że zostanie załatwiona, ponieważ będzie miała ona prawo do adwokata. I ma prawników, którzy od tej chwili się tym zajmują” – powiedział Irvin. Dodał także, że jego biuro wyborcze dostarczyło niezredagowaną wersję raportu policyjnego, aby wyjaśnić wszelkie problemy związane z tym, co wydarzyło się w sklepie Zen Leaf w Aurora 24 maja 2021 roku. Irvin zaprzeczył również jakiemukolwiek udziałowi w próbie zmiany zarzutów przeciwko Ayali-Clarke.

Jak wynika z dokumentów miasta Aurora, Irvin powołał Ayalę-Clarke do miejskiego komitetu doradczego ds. dziedzictwa latynoskiego, który doradza miastu w sprawach dotyczących społeczności latynoskiej i planuje wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Jest to funkcja, za którą nie otrzymuje się wynagrodzenia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!